#ContactForm1 { display: none ! important; }

...

...

Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Δυστυχώς δεν στάθηκε όπως θα έπρεπε...

Η ομάδα του Άρη αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου γυναικών Ελλάδος καθώς έχασε από τον ΠΑΟΚ με το βαρύ 7-1.

Η ομάδα μπήκε πιο φοβισμένα από ότι θα έπρεπε στο γήπεδο και έδωσε παραπάνω χώρο στον αντίπαλο.

Η άμυνα σήμερα ήταν σε άσχημη μέρα και σε συνδυασμό με κάποια προβλήματα μικροτραυματισμών δεν κατάφερε να σταθεί στο ύψος της.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 22΄.

Ο διαιτητής χαρίστηκε δεύτερη κίτρινη-κόκκινη στο 27' σε αντίπαλη παίκτρια...

Στο 41' και το 44' δεχτήκαμε 2 "φτηνά" γκολ(καραμπόλα από κόρνερ το 2-0) από λάθη και μοιραία η ομάδα βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με 3-0.

Στο 54΄ και στο 58΄ άλλα 2 γρήγορα γκολ έκαναν το σκορ 5-0 και έριξαν στο μηδέν την ψυχολογία της ομάδας μας.

Στο 65' περίπου, ο διαιτητής έδωσε κίτρινη σε φάουλ που έγινε στην Γρηγοριάδου και ενώ πέρασε την τελευταία αμυντικό, από αριστερά και έκανε κίνηση διαγώνια προς την αντίπαλη περιοχή. Ο άρχων...του αγώνα θεώρησε ότι δεν έπρεπε να δώσει κόκκινη καθώς η τελευταία αμυντικός ήταν σε πλάγια θέση(διαγώνια έξω από την μεγάλη περιοχή)...

Στο 80' ο Άρης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε άσχημα η Κηπουρού και έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλο τερματοφύλακα να το αποκρούσει.

Μετά το διώξιμο της άμυνας του ΠΑΟΚ από το χαμένο πέναλτι, η Αδαμάκη αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, καθώς χτύπησε από πίσω εκτός φάσης την Παράσχου.

Το νέο πέναλτι για τον Άρη εκτέλεσε εύστοχα αυτή τη φορά η Χουτουριάδου και μείωσε στο 81' σε 5-1.

Το τελικό 7-1 διαμορφώθηκε με 2 γκολ στο 89' και 91'.

Άρης: Προπονητής Ηλίας Σαλαμανής: Ψάλτη,  Κηπουρού(c), Κεχαγιά, Χουτουριάδου, Γρηγοριάδου, Βαμπούλα, Μαντατζή, Κώττα, Παράσχου, Πασπάλη(Γκόγκα), Τερζοπούλου(Σαμιωτάκη)

Οι κίτρινες αν το πίστευαν πιο πολύ, θα μπορούσαν να σταθούν πιο καλά μέσα στο παιχνίδι.

Μία μερίδα οπαδών του ΠΑΟΚ ήρθε για ένα ημίχρονο με σκοπό να βρίσει χυδαία, σε έναν αγώνα στον οποίο η πλειοψηφία των φιλάθλων ήταν γυναικόπαιδα...

Αφού κατάφεραν αυτό που ήθελαν(έβγαλαν το κόμπλεξ τους για ακόμα μία φορά) αποχώρησαν μόλις έληξε το πρώτο ημίχρονο.